top of page

Questions and Answers

公開·40 位會員

KF Ulpiana Vjosa shiko live 7 dhjetor 2023


Cup. KF Vjosa. Full Time. 1 - 0. HT 0 - 0 FT 1 - 0. KF Ulpiana. imgalt. Live Stream. imgalt. Match Live. Live. Highlights. Odds.


Goli në minutat e fundit i cili na siguroj tri pikë në - Facebook 0:42KF Vjosa - KF Ulpiana (pjesa 1). Apr 29, 2023 · 2K views. 51:44. KF KF Arberia - KF Vjosa LIVE. Apr 15, 2023 · 1.3K views. 53:01. KF VJOSA - ...Facebook · FC Vjosa - Shtime · 30 tet 2021 Alban Mehmeti (mesfushor) 11. Egzon Shabani (mesfushor) 12. Fahri Hetemi (mesfushor) 13. S. Salihu (mesfushor) 14. Gërxhaliu (mesfushor) 15. Pren Marniku (mesfushor) 16. Sh. Salihu (mesfushor) 17. Shqiprim Kelmendi (sulmues) 18. Sherif Topalli (sulmues, kapiten) 19. Osmani (sulmues) 20. Valon Buja (sulmues) Teksa në takimet e fituara shënuan këta lojtarë: 1. Stadionet e improvizuara ku zhvillonin ndeshjet si vendas ishin ne Fshatin Dobraje dhe Banulle komuna e Lipjanit. Pas shum malltretimeve nga okupatori serben arretin qe ta mbajne gjalle Klubin vlen te ceket se Kryetari i Klubit Ali Stublla eshte burgosur nga okupatori serbe ne kohen e kapionatit te at’hershem vetem ta demtojn Skuadren. Ne vitin 94/95 KF ULPIANA zuri vendin e 4 Me vendim te kryesise kampionati 1996/97 nis me Ligen Unike te Republikes se Kosoves e cila numeronte 18 skuadra KF ULPIANA zuri vendin e 16 me 35 pike Tabela ishte keshtu: Kampionati 1997/1998 Per shkake te fillimit te luftes dhe pastrimit etnik nga forcat okupuse kampionati u zhvillua vetem ne pjesen vjeshtore. KF ULPIANA ishte ne vendin e 12 ndersa Kampion u be ekipi I Beses se Pejes. FC VJOSA vs FC EAGLES AARAU 2019 - YouTube 1:38:034:54. Go to channel · Finalja e Play Off-it Nacional 21/22 U17 Kf Ulpiana - Fc Drita. Federata e Futbollit e Kosovës•5K views · 2:31. Go to ...YouTube · ART Creative Studio · 30 pri 2019 KF Ulpiana - Vjosa, 07.12.2023 - H2H stats, results, odds KF Ulpiana - Vjosa. Kosovo. KF Ulpiana vs Vjosa Stats. KF Ulpiana. : KF Vjosa. Vjosa. Live betting on this match available. Continue to bet365.com ... Kampionati 98/99 Lufta per mbijetes dhe per qlirimin e Kosoves Pamundesoi vazhdimin e kampionatit deri ne vitin 1999. Ne vitin 1999/2000 Kampinati I pare pas luftes shenon nje faqe te re ne futbollin e Kosoves. Ky edicion i Garave nis me 18 skuadra ne Ligen e Pare 25 skuadra te ndara ne dy grupe KF ULPIANA fillon te bej gara ne Ligen e Dyte Grupi B dhe zuri vendin e 5 me 35 pike Kampionati 2000/01 Liga Dyte Vendi 3 39 Pike Kampionati 2001/02 Ulpiana shpëtonte sezonin vetëm nga goldallimi më i mirë i cili e mbajti në ligën e dytë. Kampionati 2002/03 Ulpiana e përfundoi sezonin e qetë dhe në pozitë komode, teksa ndeshjet direkte me Kikën e bënë Ulpianën të përfundojë e katërta dhe jo Kika. Kampionati 2003/04 Edicioni 2004/05 nis me ndryshime te sistemit te garave Ne fakt Nis Superliga me 12 skuadra dhe Liga e pare me 12 skuadra. KF ULPIANA fillon edicion e ri ne Ligen e Pare Kampionati 2004/05 Kampionati 2005/06 Kampioanti 2006/07 Skuadra nuk arrin të kaloj në eliten e futbollit kosovar, falë dy humbjeve nga Arbëria e po të njejtit qytet, ndeshje këto që nëse do fitoheshin Ulpiana do luftonte deri në fund për pozitën e tretë në tabelë. Kampionati 2007/08 Ulpiana siguroi inkuadrimin në superligë falë një sezoni të gjatë dhe të mundimshëm, kryetar i ekipit në atë kohë ishte Ali Stublla që ndihmohej edhe nga Shukri Buja ndërsa trajner Enver Duriqi. Për kalimin e Ulpianës në superligë kontriboi edhe legjenda e klubit Jeton Gashi i cili ndihmoi me një shumë financiare kur klubi kishte nevojë. Kampionati 2008/09 Ky ishte sezoni i parë i Ulpianës në Superligë qysh prej mëvetësimit të futbollit kosovar, teksa në këtë sezon skuadra arriti 11 fitore 3 barazime dhe 16 humbje dhe rezultatet ishin këto: F| 1-0 2 Korriku (vendas), 2-0 Istogu (vendas), 2-0 Vëllaznimi (musafir), 2-0 Drenica (vendas), 1-0 Trepça 89' (vendas), 1-0 Flamurtari (vendas), 5-0 Besiana(vendas), 1-0 Hysi (vendas), 2-1 Ferizaj(vendas), 2-1 Vëllaznimi(vendas), 2-1 Drita(vendas), B| 2-2 Besiana(musafir), 1-1 Gjilani (vendas), 1-1 Prishtina (vendas), H| 0-1 Besa(musafir), 0-1 Hysi(musafir), 2-4 Ferizaj(musafir), 0-2 Gjilani(musafir), 1-2 Trepça(vendas), 1-4 Prishtina (musafir), 0-1 Drita(musafir), Kosova (V) 0-1(musafir), 1-3 (vendas), 0-1 Trepqa(musafir), 0-1 2 Korriku (musafir), 1-3 Istogu (musafir), 0-3 Drenica (musafir), 0-3 Trepça 89'(musafir), 4-5 Kosova (V)(vendas), Flamurtari 0-5 (musafir) Pra këtë sezon në ndeshjet si vendas Ulpiana arriti 10 fitore, 2 barazime dhe 3 humbje duke arritur 32 pikë në 15 takime, ndërsa si skuadër musafire Ulpiana arriti vetëm 1 fitore, 1 barazim dhe 13 humbje e forma e dobët si udhëtuese ndoshta ishte faktori kyq se pse Ulpiana nuk arriti mbijetesën pavarësisht rezultateve tepër pozitive si nikoqir ku veçohen fitoret ndaj Vëllaznimit, Hysit, Drenicës si dhe barazimi me kampionin e këtij sezoni Prishtinën. FC VJOSA - Shtime - YouTube 45:30... krejt çka ndodh në Tregun e Gjelbër në Ferizaj | #gjesi | T7. T7 New 9K views · LIVE · Go to channel · ULPIANA - VJOSA PJ 2. Gazmend Ademaj•1 ...YouTube · Gazmend Ademaj · 13 sht 2021 2 Korriku (1-0) Labinot Ibrahimi 2. Istogu (2-0) Labinot Ibrahimi, Sherif Topalli 3. Vëllaznimi (2-0) Sherif Topalli, Besnik Ukzmajli 4. Drenica (2-0) Fahri Hetemi, Besnik Ukzmajli 5. Trepça 89' (1-0) Sherif Topalli 6. Flamurtari (1-0) Labinot Ibrahimi 7. Ferizaj (2-1) Sherif Topalli, Besnik Ukzmajli 8. Vëllaznimi (2-1) Egzon Shabani 2 gola 9. Drita (2-1) Shqiprim Kelmendi, Fahri Hetemi Për fitoret kundër Besianës dhe Hysnit nuk ka të dhëna. Kupa e Kosovës (2008-2009) Në sezonin e saj të parë në Raiffaisen Superligë, skuadra e Ulpianës u tregua e fortë edhe në Kupën e Kosovës ku arriti deri në gjysëm-finale: 1. BASHKË ËSHTË E MUNDSHME ! | By FC Vjosa - Shtime 2:16KF Vjosa - KF Ulpiana (pjesa 1). Apr 29, 2023 · 2K views. 51:44. KF KF Arberia - KF Vjosa LIVE. Apr 15, 2023 · 1.3K views. 53:01. KF VJOSA - ...Facebook · FC Vjosa - Shtime · 27 shk 2020 Golat K.F. VJOSA U17 (4:1) K.F. ARDHMËRIA U17 - YouTube 1:41Golashenues Lirim Kameri (2) Drin Haxhiu (1) dhe Milot Shabani (1) Suksese K.F Vjosa ART Creative Studio.YouTube · ART Creative Studio · 18 nën 2014 KF Ulpiana - WikipediaNga Wikipedia, enciklopedia e lirë KF UlpianaPseudonimi(et)Legjenda Bardhë e BlueKapaciteti2600PronariAbedin Salihu - Kryetar Klubi, Fitim Arifi - Drejtor Sportiv, Ylli Jashari - Sekretar i klubitLigaLiga e parë e KosovesFaqja zyrtareFaqja zyrtare e klubit Ngjyra shtëpi Ngjyra jashtë Klubi Futbollistik Ulpiana Lipjan (KF Ulpiana) KF ULPIANA eshte formuar ne kohen kur futbollistet vendosen ti bojkotojn skuadrat serbe gjate vitit 1992 pra pas 1 viti kur eshte organizuar kampionati i pare ne Kosove si vazhdimësi e klubit futbollistik Slloga që ishte ndër skuadrat më të mira në ligën e rajonit të kosovës nën umbrellën e ish-federatës Jugosllave. Ulpiana në 27 vite pavarësim ka bërë gara më së shumti në kuadër të ligës së parë, teksa dy sezone ka qenë pjesë e superligës dhe në vitet e fundit e ka gjetur vetën 3 herë në ligën e dytë, ku ka qenë një nga skuadrat më të mira dhe ka fituar titullin dy herë. KF Ulpiana v Vjosa LIVE 7. 12. 2023 | Football 6 ditë më parë — Follow KF Ulpiana v Vjosa 7. 12. 2023 live - livescore, H2H stats, latest results and more information on Flashscore. Në këtë sezon Ulpiana ra nga garat për arsye të zvoglimit të numrit të skuadrave në superligë, ku nga 2 që do binin automatikisht dhe 1 në barazh, ranë 6 skuadra. Disa nga lojtarët e këtij sezoni në superligë ishin: 1. Flamur Neziri (portjer) 2. Enis Velia (portjer) 3. Diamant Kadriolli (portjer) 4. Astrit Rrahmani (mbrojtës) 5. Arbnor Hyseni (mbrojtës) 6. Granit Avdyli (mbrojtës) 7. Labinot Ibrahimi (mbrojtës) 8. Fidan Gërbeshi (mbrojtës) 9. Besnik Ukzmajli (mbrojtës) 10. Golat gjatë takimit mes KF.Vjosa- KF.Behari 3:0. Golashënues 2:19KF Vjosa - KF Ulpiana (pjesa 1). Apr 29, 2023 · 2K views. 51:44. KF KF Arberia - KF Vjosa LIVE. Apr 15, 2023 · 1.3K views. 53:01. KF VJOSA - ...Facebook · FC Vjosa - Shtime · 24 pri 2022 KF Vjosa livescore results Finished ... Live | My Games | Finished | Not Started | Tomorrow | Predictions. KF Vjosa. Kosovo. Overview Finished Fixtures. FT. 08/10 08:00. KF Ulpiana 3-1 KF Vjosa.


關於

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

會員

bottom of page